هنوز هم ست‌کردن کیف و کفش یکی از ترندهای پرطرفدار دنیای مد است. خانم‌های بسیاری به‌دنبال ایجاد هماهنگی میان این دو بخش از استایلشان هستند و البته برندهای معروف و متعددی هم دست به تولید کیف و کفش هماهنگ یا همان سِت می‌زنند. اما واقعیت این است که خیابانی فرعی هم در دنیای استایل و فشن باز شده است.

این خیابان از حصار محدودیت‌ها به‌دور است و به شما اجازه می‌دهد که بدون ست‌کردن کیف و کفش، استایلی جذاب داشته باشید. قبل از آنکه به گفتن از قوانین تازه دنیای مد برویم و از امکان پوشیدن کیف و کفش‌هایی بگوییم که مثل سابق هماهنگ نیستند، اجازه بدهید که نگاهی به تاریخ ست‌کردن کیف و کفش داشته باشیم و بگوییم که اصلا از چه زمانی چنین چیزی وارد دنیای پوشاک شد.

ست کردن کیف و کفش خانم‌ها به چه زمانی بازمی‌گردد؟
بنر مانتو زنانه
ست کردن کیف و کفش همرنگ

در اوایل دهه ۱۹۵۰ میلادی، اکسسوری‌ها در پوشش زنان نقش زیاد مهمی نداشتند؛‌ یعنی خانم‌ها به داشتن چنین چیزهایی در تیپ و ظاهر خود توجه نمی‌کردند. بعد از جنگ جهانی دوم میل و اشتیاق به پوشیدن اکسسوری‌ها از بین رفته بود و حتی فروش کیف هم رشد و رونقی نداشت.

برای بازگرداندن رونق به بازار اکسسوری‌ها، تبلیغات‌چی‌ها به‌میان آمدند و ایده ست‌کردن کیف و کفش‌ها را پیشنهاد دادند. دیگر تمام برنامه‌های تلویزیونی، مجلات و روزنامه‌ها پُر از تصاویر زنانی شده بود که کیف و کفش‌های هماهنگ به تن داشتند. تبلیغات کار خودش را کرده بود. بله! در تمام اروپا و آمریکا، خانم‌ها به‌دنبال خرید کیف و کفش‌های هماهنگ بودند.

کنار هم قرارگرفتن کیف‌ها و کفش‌های هماهنگ در فروشگاه‌ها روند خرید این دو کالا در کنار یکدیگر را رشد چشم‌گیری داده بود. روند رونق خرید کیف و کفش‌های ست تا حوالی سال ۲۰۱۳ میلادی ادامه داشت؛ یعنی زمانی که بحران سنگین اقتصادی به دنیا تحمیل شد و بار دیگر نیازها و اولویت‌های خریداران تغییر کرد.

حالا دیگر، خبری از میل و اشتیاق به ست‌کردن کیف و کفش نبود. وضعیت بد اقتصادی همیشه روی خواسته‌ها و نیازهای مشتریان اثر می‌گذارد. بحران ۲۰۱۳ هم از این قاعده مستثنی نبود.

ست کردن کیف و کفش خانم‌ها دیگر ضروری نیست
ست کردن کیف و کفش خانم‌ها
ست کیف و کفش
ست‌کردن کیف و کفش بخشی از سیاست‌های تبلیغاتی بازار برای افزایش فروش پس از جنگ جهانی دوم بود. بعد از بحران اقتصادی اخیر هم برندهای مختلف کماکان از سیاست تولید کیف و کفشِ سِت برای افزایش فروش محصولاتشان استفاده کرده‌اند. پس چیزی که مشخص می‌شود، در کار بودن سیاست‌هایی بازاریابی و تبلیغاتی است. (که البته دنیای مد و فشن همیشه همین طور بوده است).

بنابراین، ست‌بودن کیف و کفش حتما و قطعا به معنای شیک‌پوشی نیست. برای داشتن استایلی جذاب و چشم‌نواز باید خارج از این چارچوب‌های هدایت‌شده فکر کرد.

دیگر لازم نیست که کیف و کفش‌هایی ست بپوشید. دست‌کم حالا که دنیای مدوفشن گسترده‌تر از قبل شده و می‌دانید که ترفندهای بازاریابی روی ترندهای استایل اثرگذارند، باید برای داشتن تیپی جذاب به دنبال راهکارهای جدیدی باشید. توصیه‌های زیر برای انتخاب کیف و کفش‌های غیرهماهنگ به شما کمک می‌کنند تا شیک‌تر شوید:

تضاد در انتخاب رنگ‌ها را دریابید
ست کردن کیف و کفش خانم‌ها
استفاده از کیف و کفشی متفاوت در استایل
به‌جای اینکه به سراغ کیف و کفشی از جنس و رنگی مشابه باشید، هنجارشکنی کنید. استفاده از رنگ‌های متضاد ایده خوبی خواهد بود. دیگر کیف صورتی و کفش صورتی را با هم نپوشید. در عوض، کیفی صورتی را با کفشی از طیف رنگی خاکستری و طوسی هماهنگ کنید. مثلا کیف مشکی و کفش قرمز یا کیفی سبز و کفشی بادمجانی.

هارمونی، حلال مشکلات است

ست کردن کیف و کفش خانم‌ها
وجود هارمونی در استایل
درست است که ست‌ کردن کیف و کفش خانم‌ها تنها راه داشتن استایلی خوب نیست اما نباید در انتخاب رنگ‌ها بی‌گدار به آب بزنید. در واقع، در ست‌نکردن رنگ کیف و کفش هم باید به نوعی هارمونی در انتخاب رنگ‌ها دقت داشته باشید.

قرار نیست، طوری لباس بپوشید که انگار در اتاقی تاریک، کیف و کفشتان را انتخاب کرده‌اید و بی‌ربط‌ترین رنگ‌ها را با هم ست کنید. از رنگ‌هایی استفاده کنید که در کنار هم بودنشان، تضادی جذاب ایجاد می‌کند. برای مثال، رنگ‌های پایه‌ای مانند سفید در کنار رنگ‌های تند و شاداب انتخاب خوبی است. به هارمونی دقت داشته باشید.

کیف یا کفش را با شلوار ست کنید
ست کردن کیف و کفش خانم‌ها
ست‌کردن شلوار و کیف
برای شیک‌بودن و انتخاب رنگ‌های مختلف در استایل دستتان باز است. می‌توانید به‌جای ست‌کردن کیف و کفش، رنگ کفش یا کیفتان را با شلوارتان هماهنگ کنید. مثلا انتخاب شلواری مشکی با کفش‌هایی به همین رنگ در کنار کیفی از طیف رنگی دیگر ایده خوبی است (یا برعکس). رنگ‌های قهوه‌ای کم‌رنگ، خاکستری و سفید در کنار هم جذاب‌اند و می‌توانید از این طیف هم استفاده کنید.

کیف را با دستمال‌گردن ست کنید
ست کردن کیف و کفش خانم‌ها
ست کردن کیف و دستمال گردن
یکی از راه‌های ساختن استایلی جذاب، هماهنگ‌کردن دستمال گردن با کیف و پوشیدن کفشی به رنگ دیگر است. دستتان در پوشیدن کیف و کفش‌هایی از رنگ‌های مختلف باز است. با در نظرگرفتن هارمونی، کیف یا کفش را با بخش‌های مختلف لباس ست کنید و خیالتان از شیک‌پوشی راحت باشد.

کیف یا کفشی با رنگ تند انتخاب کنید
ست کردن کیف و کفش خانم‌ها
استفاده از کفش با رنگ تند در استایل
یکی دیگر از استایل‌های جذابی که بدون هماهنگی کیف و کفش درست می‌شود: انتخاب کیف یا کفشی با رنگی تند و متفاوت از بخش‌های دیگر استایل. این ترفند بیشتر در زمانی جواب می‌دهد که لباستان کم‌رنگ و بی‌حال است. مثلا اگر پیراهنی به رنگ طوسی کم‌رنگ به تن دارید، کفشتان را هم از همین طیف انتخاب کنید و بعد کیفی پررنگ و پرجلوه انتخاب کنید؛ یک کیف بنفش پررنگ یا قرمز انتخاب خوبی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه