اگر شما هم جزو افرادی هستید که به پوشاک خود اهمیت بسیاری می دهید و جزو افرادی هستید که علاقه مند هستید که همیشه کیف و کفش های چرم بپوشید و در کل به پوشاک چرم علاقه دارید ، حتما تاکنون اسم برند پرادا به گوشتان خورده است.

برندی که توانسته است به خوبی خودش را در میان رقیبان قدرتمند در این بازار جا بیاندازد و بتواند مشتریان وفاداری و ثابتی برای خود فراهم کند.

برند پرادا توانسته است علاوه بر کیفیت بسیار مطلوب و مناسبی که در حوزه کیف و کفش توانسته است که در حوزه های جدیدی همانند ، عینک و چمدان نیز ورود کند و بتواند که سهم بسیار خوبی از بازار را از آن خود کند. و خود را به عنوان یک رقیب جدی برای مابقی رقبا معرفی کند.

اما هر برندی که در جایگاه خوبی قرار گرفته، قطعا توانسته است که چالش های بسیاری را از سر راه خود بردارد، چالش ها و یا مشکلاتی که اگر هر کدام از آنها بر سر راه هر کسب و کار دیگری باشد،می تواند باعث شکست و یا نابودی آن کسب و کار شود.

بنابراین اگر شما در ابتدای مسیر مدیریت کسب و کار شخصی خودتان هستید و یا کسب و کاری دارید و می خواهید که آن را رشد دهید، می بایست بسیار با دقت تمامی این مقاله را مطالعه کنید زیرا این مقاله نتیجه کسب و کار یک برند بسیار معروف است که شما می توانید با مطالعه این مقاله تمامی این تجربه های موفق را در کسب و کارتان پیاده سازی کیند و بتوانید نتیجه مثبت آن را در مدت زمان کوتاهی ببینید.

حال در این مقاله می خواهیم به برند پرادا بپردازیم، برندی که توانسته از ابتدای تاسیس تا کنون ، بسیاری از چالش ها و مشکلات سر راه خودش را حل کند و خودش را به عنوان یک برند بسیار موفق در این حیطه معرفی کند، بنابراین اگر می خواهید که از سرگذشت این برند آگاه باشید، حتما تا انتها این مقاله همراه من باشید.

تاریخچه برند پرادا

تاریخچه برند پرادا

برند پرادا نیز مانند بسیاری از برندهای مطرح و معروف دنیا که در حوزه کیف و کفش فعالیت می کنند،در کشور ایتالیا بنا نهاده شد. این برند توسط ماریا پرادا و برادرش تاسیس شد و توانست که موفقیت های بسیاری را در این حوزه به دست بیاورد.

در ابتدا مقاله لازم است که این مطلب را بدانید که برند پرادا یک برند خانوادگی می باشد که به صورت خانوادگی اداره می شود و همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد ، ماریا پرادا به همراه برادرش این برند را تاسیس کرد.

موسس اصلی این برند را می توان ماریو پرادا دانست و در اصل در ابتدا تنها او بود که پرادا را جلو می برد و تمامی کارهایش را انجام می داد اما بعدها برادرش به این برند پیوست و پس از آن بیشتر برند پرادا را با نام فراتلی پرادا می شناختند.

اولین فروشگاه پرادا در شهر میلان ایتالیا تاسیس شد و پرادا فعالیت خودش را به صورت حرفه ای از این مکان شروع کرد. زمانی که ماریو پرادا این شعبه را تاسیس کرد و کارهای آن را انجام می داد، هنوز برادرش به او نپیوسته بود.

اولین موفقیت پرادا

اولین موفقیت پرادا

اولین محصولاتی که برند پرادا به مشتریان و مخاطبان خودش عرضه کرد ، کیف و چمدانهای چرمی بود. این محصولات به دلیل کیفیت بسیار خوب و فوق العاده خودش ، توانست خیلی زود جای خود را در میان مردم باز کند و محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند اما تنها یک ایراد داشت و آن این بود که این کیف ها وزن سنگسنی داشتند . در اصل در طراحی ابتدایی آنها به وزن محصول توجهی نکرده بودند و تمام توان و تمرکز خود را بر روی این موضوع گذاشته بودند که محصولی با کیفیت و زیبا به مخاطبان ارائه دهند.

برند پرادا اینقدر خوب توانست حرف خود را بر سر زبانها بیندازد و تمامی مردم از کیفیت و زیبایی او صحبت می کردند که در سال 1919 و درست زمانی که تنها 6 سال از آغاز تاسیس آن گذشته بود، تامین کننده وسایل و کیف و کفش خانواده سلطنتی ایتالیا شد و توانست به دربار نیز نفوذ کند و محصولات خود را به آنها نیز به فروش برساند.

به همین دلیل کت سلطنتی نیز به این برند تعلق گرفت و توانست که از دربار نشان ملی دریافت کند. همین امر سبب شد که برند پرادا ، برند مورد علاقه اشراف ایتالیا شود و نام خود را بیشتر بر سر زبانها بیاندازد.

پیشنهاد مطالعه: برند فندی

فوت ماریو پرادا و ضربه خوردن به برند

فوت ماریو پرادا و ضربه خوردن به برند

در سال 1952 ماریو پرادا ، که خالق و موسس این برند بود به صورت ناگهانی درگذشت، و این مرگ ناگهانی ضربه سنگینی به پیکره برند زد. ماریو در زمان حیاتش همیشه این موضوع را اعلام کرده بود که مخالف حضور خانم ها در تجارت است و اصلا اجازه نمی داد که دخترش در این تجارت وارد شود.

پس از مرگ ماریو، وارثان این برند پسر و دختر ماریو پرادا بودند که می بایست زودتر تصمیم گیری می کردند که کدام یک ، مدیریت را بر عهده بگیرد و کارها را پیش ببرد. پسر ماریو پرادا اصلا علاقه و تمایلی برای ورود به عرصه تجارت نداشت.به همین دلیل خواهرش بر خلاف نظر پدر که مخالف حضور خانمها در تجارت بود، مدیریت این مجموعه را بر عهده گرفت.

لویزا پرادا مدیریت برند پرادا در مدت 20 سال بر عهده داشت و از ابتدای بر عهده گرفتن این برند که شرکت در حال ضرر بود و روز به روز در حال کاهش ارزش خود بود، توانست ارزش بسیاری را برند خود خلق کند و در تمام مدت این 20 سال، این برند روز به روز در حال پیشرفت و در حال صعود بود و همیشه توانسته بود که سود و بازدهی بسیار خوبی از خودش را نشان بدهد.

مسیر رو به رشد برند پرادا

مسیر رو به رشد برند پرادا
در سال 1970 دختر لویزا پرادا،موچیا پرادا به این تیم ملحق شد و توانست که در سال 1977 با یک تاجر ایتالیایی به نام برتلی به توافق برسد و بتواند که مسیر رشد و آوازه این برند را بیشتر به نمایش بگذارد و موفقیت های این برند را دو چندان کند.

در سال 1978 موچیا پرادا به صورت رسمی به عنوان وارث برند پرادا معرفی شد. او توانسته بود که در همان سالها نوعی از پارچه های نایلونی را در کار خود معرفی و عرضه کند که بسیار شبیه به پارچه های ابریشمی بود و امروزه در سراسر دنیا به شدت مورد استقبال قرار گرفته است .در اصل این پارچه توانسته بود که گامی بلند در راستای موفقیت برند بردارد و بتواند برند پرادا را بیشتر بر سر زبانها بیندازد.

در سال 1982 ، پرادا حوزه کاری خود را گسترش داد و اولین کفش خود را که کفشی زنانه بود را به بازار معرفی کرد. این کفش به علت زیبایی بسیاری که داشت ، توانست در مدت زمان بسیار کوتاهی فروش های بسیار خوبی را برای پردا به ارمغان بیاورد و بتواند دقیقا دل طبقه اشراف را ببرد به گونه ای که همه زنان این طبقه از کفش های پرادا استفاده می کردند و کفش های این برند را تهیه می کردند.

در راستای فعالیت های مثبت موچیا در این برند در سال 1984 کوله پوشتی این برند به بازار معرفی و عرضه شد و باز هم به دلیل زیبایی ظاهری که در خود داشت ، توانست خود را در بازار به سرعت جا بیندازد. موچیا از زمانی که وارد پرادا شد توانست با طراحی خود مسیر پیشرفت این برند را به شدت تسریع ببخشد.

در واقع موچیا برای طراحی های خود مدت زمان زیادی می گذاشت و همین دلیلی بود که به خوبی به نیازهای مخاطب خود آگاه بود و دقیقا برای همین مخاطبان محصول تولید می کرد.

بین المللی شدن برند پرادا

بین المللی شدن برند پرادا

در سال 1986 ماچیو در راستای گسترش برند خود شعبه هایی در نیویورک آمریکا تاسیس کرد و توانست با کیفیت بالایی که محصولاتش داشت، مخاطبان و مشتریان بسیار زیادی در این کشور پیدا کند. پس از نیویورک ، دومین شعبه بین المللی این برند در مادرید اسپانیا تاسیس شد و این شعبه هم موفقیت های بسیاری در زمینه بازاریابی و فروش برای پرادا به ارمغان آورد.

ازدواج موچیا
در سال 1987 موچیا پرادا با شریک تجاری اش که یکی از تجار معروف در ایتالیا به نام برتلی بود، ازدواج کرد. آنها در سال 1977 با یکدیگر در برند پرادا شریک شده بودند و ده سال بعد در سال 1987 با یکدیگر ازدواج کردند.

گسترش برند پرادا

گسترش برند پرادا

در سال 1989 موچیا و همسرش در راستای گسترش دادن برند در سراسر دنیا ، شعبه های بیشتری در سراسر دنیا باز کردند که از آنها می توان به شعبه لندن اشاره کرد که توانست فروش بسیار زیادی برا ی پردا به ارمغان بیاورد در این سال شعبه پاریس نیز افتتاح شد که کیفیت و زیبایی محصولات پرادا برای فرانسوی ها بسیار جذاب بود و آنها برای خرید محصولات و تولیدات برند پرادا ، حتی در صف می ایستادند و خریدهای خود را به سرانجام می رساندند.

در همین سال اولین شعبه ،برند در آسیا نیز افتتاح شد. برای اولین بار توکیو کشوری بود که موچیا پرادا تصمیم گرفته بود که برند خود را در آنجا افتتاح کند.

همکاری با سلبریتی ها
بعد از گذشت زمان و تاسیس سعب مختلف در سراسر دنیا ، برند پرادا تصمیم گرفت که شیوه جدیدی از بازاریابی را برای خود راه اندازی کرد،در این زمان آنها تصمیم گرفتند که در تبلیغات خود از سلبریتی ها و افراد معروف استفاده کنند . بدین منظور در اولین اقدام با بازیگر معروف اوما تورمن به توافق رسید و قراردادی امضا کردند که به موجب آن ، تورمن در مراسمات مهم و مجلس های رسمی می بایست از این برند استفاده می کرد.

او در سال 1995 و در جشنواره اسکار از برند پرادا استفاده کرد و همین موضوع سبب بیشتر شناخته شدن این برند در سراسر دنیا شد. و افراد بیشتری تمایل پیدا کردند تا از تولیدات و محصولات پرادا استفاده کنند. دیگر اکثر خانمها علاقه مند بودند که از این برند با توجه به اینکه قیمت بالایی داشت اما خرید کنند.

عینک آفتابی پرادا

عینک آفتابی پرادا

در سال 2000 میلادی ، برای اولین بار برند پرادا تصمیم گرفت که برند خود را در حوزه های جدیدی گسترش دهد و موفق شد که عینک خود را در این سال به بازار معرفی کند. این عینک نیز توانسته بود که توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کند و بسیاری از بازیگران و سلبریتی ها از این برند استفاده می کردند و همین امر سبب فروش بیشتر این محصول شد.

عطر و ادکلن پرادا
در سال 2006 پرادا برای برند خود تصمیم تازه ای گرفت و در این سال عطر و ادکلن را به محصولات خود اضافه کرد . و در اولین پروژه خود ، عطری بسیار مناسب برای و رایحه ای دلنشین برای مردان ارائه داد.

تلفن همراه برند پرادا

تلفن همراه پرادا

در سال 2007 پرادا مرزهای تبلیغات و بازاریابی را جابه جا کرد و اولین گوشی تمام لمسی را با برند ال جی به بازار معرفی کرد. این حرکت پرادا انقلابی در این صنعت به پا کرد و افرادی که علاقه مند بودند که تمام وسایل خود را با این برند ست کنند ، می توانستند یک ست بسیار زیبا با محصولات و تولیدات این برند داشته باشند .

مطلبی که تا مدت ها برندهای دیگر با آن درگیر بودند و تمام توان و تمرکز خود را بر روی این موضوع گذاشتند اما نتوانستند که موفقیت های پرادا را در این حوزه به دست بیاورند.

سخن پایانی
از اینکه تا انتها این مقاله همراه من بودید از شما متشکرم. در این مقاله سعی کردیم که تمامی چالش ها و مسیر رشد برند پرادا را برایتان به صورت کامل و به صورت جامع برایتان توضیح دهیم. پ

قطعا می دانید که بسیاری از برندها برای رشد خودشان راه های متفاوتی را طی کرده اند ، حال اگر ما بتوانیم از این برندها در کسب وکار خودمان الگو بگیریم ، می توانیم رشد بسیار خوبی برای خودمان به ارمغان بیاوریم.

اگر در خصوص این مقاله نظر و یا صحبت خاصی دارید ، حتما در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق و با حوصله به تک تک سوالات شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه